Ağda Sonrası Lekeler Neden Olur, Nasıl Geçer?


Maalesef pek çok kişinin cildine yeterince özen göstermemesi neticesinde kötü sonuçlarla boğuşmak zorunda kaldığı da bir gerçek.

Günlük yaşantımızda maalesef bakım için uğradığımız kuaförler de bu konuda pek bilgili olmayınca kötü sonuçlarla karşılaşmak pek de zor olmuyor.

Ağda sonrası lekeler neden olur ve nasıl geçer sorularını kendilerine soranlar ise muhtemelen

Ağdayı bilhassa yüzlerine uyguladılar ve bunun sonucunda ortaya çıkan lekelerden şikayetçiler.

Ağda Sonrası Lekeler Neden Olur?

Cildimizin çok hassas bir yapıda olması onu güneş ışınlarına, rüzgara, zararlı maddelere ve bakımsızlığa karşı risk altına sokar ancak dışarıdan uyguladığımız diğer faktörler de cildin zarar görmesine neden olarak bizleri daha da telaşlandırırlar.

Cildin bilhassa yüz ve göz altları bölgelerinde en ince yapısına sahip olması, bu bölgelerde uygulanan ağda sonrasında problemlerin de baş göstermesine neden olur.

Yüzümüzdeki tüyleri aldırmak için ağda uygulaması yaptığımızda:

Tüylerle birlikte bu bölgedeki bütün üst deri katmanın çekmiş oluruz ve alttan çıkan deri katmanını desteklemek için vücudumuz buraya hemen melanin adı verilen molekülleri gönderir.

Melaninler deriye destek sağlar ve onu tamir ederler ancak bunu yaparken renklerinden dolayı koyu lekelerin oluşmasına da müsaade ederler.

Dolayısıyla yüzünüzde hangi bölgeye sir ağda yaparsanız yapın lekelerle karşılaşmanız mümkün olacaktır.

Hatta cildi çok hassas olanlar sadece yüz bölgesinde değil, kol ve bacaklarda bile bu lekelerle karşılaşabilirler.

Cilt lekelerinden doğal yollardan kurtulmak pek de mümkün değil.

Zira bu lekeler doğrudan cildin yapısının içerisine karışıyorlar ve yıllar içerisinde biraz hafifleyebiliyorlar.

Güzellik merkezlerinin en son çalışmaları, lazer tedavileri neticesinde bu lekelerden büyük oranda kurtulabileceğimizi gösterseler de, bu işlemler hem maliyetli hem de zahmetli oluyorlar.

Dolayısıyla ilk önceliğimiz cilt üzerinde leke oluşumunu engellemek için yüze asla sir ağda yaptırmamak.

Deniz suyunun isilik gibi çeşitli cilt sorunlarına iyi geldiği biliniyor ve zaman zaman hafif leke vakalarında ağda lekelerinin temizlenmesi için yardımcı olabiliyor.

Ancak denize girerken yeni lekelerin oluşumunu engellemek için her zaman güneş ve rüzgara karşı gerekli koruyucu önlemleri de almayı unutmamalısınız.


Kıvırcık
Ağırlıklı olarak güzellik, makyaj kategorilerindeki yazılarımla öne çıkıyorum fakat her kategoride sizin bilgilendirecek yazıları derleyip siz okurlarımıza sunmaktan mutluluk duyuyorum beni takipte kalın!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir