Vitaminsizliğin işaretleri yüzünüzde gizli


Vitaminsizliğin işaretleri Vitamin eksikliği yaşayıp yaşamadığını anlamak için yüzünüze daha dikkatli bakın.
Vitaminsizliğin işaretleri yüzünüzde gizli

Özellikle ilkbahar aylarında yaşanılan vitamin eksikliği, yorgun ve zayıf hissetmenize neden olur. Bu durum vücudunuzu çeşitli virüslere daha açık hale getirir. Peki vitamin eksikliği yaşayıp yaşamadığınızı nasıl anlarsınız? Bunun için yüzünüze bakmanız yeterli.

Aşırı solgun cilt

Kışın sonunda cildiniz normalde göründüğünüzden daha solgunsa bu, vitamini eksikliğini gösterir. B12 eksikliği yorgun ve mutsuz hissetmenize neden olur. Bu vitaminin seviyesini yükseltmek için et ve deniz ürünleri tüketmelisiniz.

Kuru saç

Çok miktarda kepekle kaplanmış kuru, kırılgan saçlar, B7 vitamininin eksik olduğunu gösterir. Bu çoğunlukla antibiyotik kullanımının bir sonucudur. B7 seviyelerini artırmak için et, balık, sebze, meyve, mantar ve baklagilleri daha sık yemeniz gerekir .

Vitaminsizliğin işaretleri

Şiş gözler

Eğer göz çevresinde şişkinlikleriniz varsa, vücudunuzda iyot eksikliği olabilir. En yaygın iyot kaynağı tuzdur. Tuzun doğal olanını tercih etmelisiniz. Ayrıca deniz ürünleri ve süt ürünlerinde de iyot bulunur.

Vitaminsizliğin işaretleri

Renksiz dudaklar

Renksiz dudaklar, demir eksikliğinin işareti olabilir. Daha fazla kırmızı et yemeniz ve kalsiyum içerikli beslenmeniz gereklidir.

Vitaminsizliğin işaretleri

Diş eti kanamaları

Diş eti kanamaları, C vitamini eksikliğinin göstergesi olabilir. Narenciye ve kırmızı biber de bol miktarda C vitamini bulunur.

Vitaminsizliğin işaretleri

Bu bilgiler, vitamin eksikliğinin dolaylı belirtileridir. Yukarıdaki durumlardan herhangi birini yaşıyorsanız, kesin teşhis için doktorunuza başvurunuz.


Kıvırcık
Ağırlıklı olarak güzellik, makyaj kategorilerindeki yazılarımla öne çıkıyorum fakat her kategoride sizin bilgilendirecek yazıları derleyip siz okurlarımıza sunmaktan mutluluk duyuyorum beni takipte kalın!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir